Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Terepasztal a csuklón

El kell felejtenünk az órák és a percek fogalmát, hogy jobban oda tudjunk figyelni a belső tartalomra! Így fordítja Lao-ce bölcsességét saját és munkái nyelvére Katona Barbara. De lássuk miről is van szó!

 

Barbara órákkal dolgozik, de nem az idő jelzésére használatos ékszereket készít belőlük. A többnyire régi órákat ószereseknél, bolhapiacokon szerzi be majd mindegyiknek megalkotja a saját egyedi történetét, és azt sajátos módon tolmácsolja. Az órákat megszabadítja eredeti funkciójuktól, szerkezetüktől, majd miniatűr világokat alkot meg bennük, gyakran terepasztalra szánt kellékek segítségével.

 

Az órákat olyan fiúknak és lányoknak ajánlja, akik nem félnek az idő múlásától, sőt szeretnék azt megmosolyogni. Ha ilyenek vagytok vagy egyszerűen életetek egy kellemes pillanatára emlékeztetnek bennetek az üveg mögé zárt jelenetek, Barbara honlapján mindig megtekinthetők a legújabb darabok, sőt alkalmanként a WAMP-on is találkozhattok velük.

 

 

 

 

0 Tovább

Vad óratrendek Japánból

A szigetország lakói nem csak mindenféle robotok gyártásában jeleskednek, de a legújabb karóráikat is mintha számukra terveznék. A TOKYOFLASH futurisztikus dizájnú óráival bárki a következő évszázadban érezheti magát, legalábbis amíg leolvassa a pontos időt.

 

Ez pedig az első pár napban biztosan nem fog könnyen menni. A gyártó ugyanis nem csak karórák formáját, de az idő kijelzésének módját is újragondolta.

 

A TOKYOFLASH-nél nem fogtok kis- és nagymutatókkal találkozni, de még számokkal is csak ritkán. Helyüket ledek és fénycsíkok veszik át, melyek jelentését magyarázat nélkül nehéz lenne dekódolni. Ebben azonban természetesen részletes leírás, animációk és videók vannak segítségünkre. Ha pedig egyszer hozzászoktunk, nem is fogjuk érteni mások miért ragaszkodnak a csuklójukon forogó pálcikákhoz...

1 Tovább

5 nem mindennapi óra

Összegyűjtöttük nektek néhány olyan különleges órát, amivel biztos nem találkoztok nap, mint nap. Van köztük design-gyöngyszem, kortárs műalkotás és szinte leolvashatatlan darab is.

1. Digilog óra

    Ez a japán darab divatos, letisztul designjával hívja fel magára a figyelmet. Az órát digitálisan, a percet analóg mutatóval jelzi, hogy mindkét technológia szerelmeseit elcsábítsa.

    Még négy különleges óra a Tovább után.

    0 Tovább

    IceWatch, az új őrület

    Ha még nem cseng ismerősen a név, nem kell megijedni: a brand 2007-ben látott napvilágot, azonban Magyarországon csak az elmúlt félévben debütált. A „szivárványszínű” új órakollekció, mely az IceWatch („jégóra”) nevet viseli, a belga származású Jean Pierre Lutgen tervei alapján készült, és az elmúlt két évben futótűzként terjedt el a (óra)divat világában.

     

    Az IceWatch órák merész, olykor már giccses színvilágukkal a fiatalságot és változást („Change, you can”) hirdetik: olcsó kiegészítő révén akár többet is megengedhet magának leendő viselője, így több ruhakollekcióhoz is variálhatóak a színes kardíszek. Az IceWatch sikerét a jól kimért ár-értékaránynak köszönheti (csupán 75$), nem csoda hogy a világ 50 országában már kaphatóak, és állítólag percenként 5-öt adnak el belőle. A szilikonból és polimerből készült órák legkülönlegesebb jellemzője mindemellett az egyszerű eleganciában rejlik: a hétköznapi sportos öltözettől az alkalmi ruháig bármilyen alkalommal viselhetőek, és természetesen vízállóak. Az IceWatch javára írható az is, hogy trendi külseje mellett környezetbarát anyagból készült, így nem véletlen hogy olyan celebek is támogatják a brandet, mint Pl. Paris Hilton, vagy David Guetta.

    Az Icewatch először David Guetta „One Love” című klipjében kapott nagy nyilvánosságot a 2009.-es év végén (nem csoda, hogy azóta „David Guettás” órának is becézik), majd múlt ősszel újra láthattuk egy modellt Will.I.Am kezén, a Black Eyed Peas által jegyzett „The Time (Dirty Bit)” című klipben.

    0 Tovább
    12
    »

    trendi

    blogavatar

    Trendblogunk beszámol az újdonságokról. Legyen szó telekommunikációról, autókról, divatról, utazásról, zenéről vagy filmekről.

    Utolsó kommentek